XIII Targi Wolontariatu (XI 2020)

XIII Targi Wolontariatu już za nami, a emocje powoli opadają. Nie zapominamy jednak o tych, dzięki którym mogliśmy je zrealizować.
Dziękujemy przede wszystkim Wam – Wolontariusze za to, że jesteście i za stałą gotowość do działania. Za to, że odpowiadacie na każde wezwanie. Wasze działania, ujęte w formie filmów, były tak naprawdę oprawą wczorajszej transmisji 💻.
Za stronę organizacyjną i artystyczną odpowiadali:
💙 Beata Deutschman – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, która profesjonalnie poprowadziła nasze Targi (podziękowania także dla Piotra Kubiczka i Przemysława Kani – za gotowość do prowadzenia, którą zakłóciły czynniki zewnętrzne).
💙 Dziękujemy również Przegląd Olkuski za patronat medialny nad Targami oraz Mok Bukowno za użyczenie części sprzętu, niezbędnego do przeprowadzenia transmisji.
Na żywo mogliśmy podziwiać występy Maksa Kijaka – ucznia Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu. Technicznie wspierał nas Pan Tomasz Morawiec – nauczyciel ZS Nr 1 w Olkuszu, który dbał o to, aby transmisja przebiegała bez zakłóceń. Naszym partnerem w wydarzeniu była także Kawiarenka „Pod Parasolem” – która przygotowała wiersz powitalny oraz specjalną piosenkę podsumowującą swoje działania. Nagranie do tej piosenki to zasługa Asi Skręt, a za montaż odpowiedzialny był pan Tomasz Ocieczek. Na Targi zapraszały także dzieci z Przedszkole Smykałka im. Aliny Ratusińskiej w Bukownie – autorką filmu była nasza nauczycielka – p. Karolina Janik.
Wśród swoich ważnych zajęć czas dla nas znaleźli też przedstawiciele władz.
Dziękujemy:
💙 Panu Bogumiłowi Sobczykowi – Staroście Olkuskiemu, za zachętę dla nas wszystkich do dalszego działania.
💙 Panu Łukaszowi Rychlewskiemu – Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, który rozumie nasze problemy i wspiera nas w rozwijaniu i promocji wolontariatu.
💙 Panu Marcinowi Cockiewiczowi – Zastępcy Burmistrza Miasta Bukowno, które na co dzień wspiera nasze Stowarzyszenie.
Tegoroczne Targi Wolontariatu to także zasługa naszych partnerskich szkół. Dlatego podziękowania kierujemy do Dyrektorów placówek edukacyjnych, którzy zachęcają i inspirują uczniów do aktywności społecznej.
🎬 Bazowaliśmy na prezentacjach szkół podstawowych i średnich, które przygotowali:
Olga Kluczewska, Mateusz Talik i Kamil Redel – wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu przy wsparciu koordynatora Klubu Wolontariackiego – Pani Beaty Szymczyk-Bąchór.
✅ W II Liceum Ogólnokształcące Olkusz (oficjalna strona) byli to: Magda Skowronek-Farantou wraz z Agatą Skibińską -Koordynatorką Klubu.
✅ Z IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu to wolontariusze: Julia Stach, Kinga Cieślik, Julia Rogóż, Krzysztof Sztyler przy wsparciu koordynatora Klubu – Pani Agaty Spyry.
✅ W ZS Nr 1 w Olkuszu: Julia Zub i Daria Wilkosz przygotowały prezentację z podkładem muzycznym do utworu „List do ludożerców”. Daria była też autorką słów do piosenki, którą słyszeliście w drugiej części prezentacji, a którą wykonywał KJN. Wolontariuszy z „Mechanika” wspierała koordynatorka Klubu – Pani Sylwia Zawada.
✅ Dominika Maroszek, Wiktoria Malczewska i Sebastian Kalinowski to wolontariusze z ZS Nr 3, którzy przy wsparciu Dominiki Natkaniec oraz Marty Gurgul wykonali swoją pracę.
✅ Koordynatorka Klubu – Pani Bożena Noga, Joanna Gorajczyk, Paulina Glanowska, Mariusz Myszewski i Maja Barczyk to autorzy prezentacji z Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu, czyli tzw. „Budowlanki”
Obejrzeliście również prezentacje przygotowane przez wolontariuszy z partnerskich szkół podstawowych:
– SP w Chechle wykonaną przez Wiktorię Wiercioch i Miłosza Stachowicza pod opieką koordynatora Klubu Pani Magdy Palskiej, (naszej tegorocznej laureatki w Konkursie „Wolontariusz Roku 2020” w kategorii wolontariusz – pedagog propagator idei wolontariatu).
– SP w Zedermanie przygotowaną przez Aleksandrę Chwast i Zuzannę Stach przy wsparciu Pani Karoliny Sikorskiej-Gęgotek – koordynatora Klubu.
Dziękujemy!
🌹 Dziękujemy Kapitule Konkursu „Wolontariusz Roku 2020” za wyrozumiałość, tempo i ogrom włożonej pracy, dzięki czemu mogliśmy uhonorować naszych laureatów.
Nagrodę w nowej kategorii dla ucznia szkoły podstawowej ufundowała firma Sumiriko Poland prowadząca od wielu lat działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu – dziękujemy.
Całość wydarzenia odbywała się w ramach projektu „Potrzebujesz mnie – więc jestem”, który realizowany jest przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego.
Biorąc przykład z osób nagrodzonych, ale także z wszystkich przedstawionych prezentacji, wiemy, że działać i czynić dobro, możemy także teraz w czasie pandemii. A może zwłaszcza teraz… bądźmy dobrzy mimo to.
Do zobaczenia za rok – miejmy nadzieję, że już w tradycyjnej formie.

Tekst: Stowarzyszenie Res Sacra Miser

Accessibility Toolbar