Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”

Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski

Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy…

pod patronatem Starosty Olkuskiego

regulamin | karta_zgloszenia

 

30 listopada 2016, w roku Jubileuszu 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, odbył się Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski pod hasłem „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” pod patronatem Starosty Olkuskiego. Swoją obecnością zaszczycili to wydarzenie Przewodnicząca Rady Powiatu – Małgorzata Węgrzyn oraz Przewodniczący Komisji ds. Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego – Robert Herzyk.

Ciężar stuletniej tradycji nie przytłoczył uczestników konkursu – uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,  którzy interpretowali teksty o urodzie świata, smaku życia i optymistycznej wizji przyszłości, potwierdzając tylko ideę o sztafecie pokoleń.

Już po raz dziesiąty rywalizowali ze sobą w kategoriach recytacji i śpiewu. Występy młodych artystów oceniali profesjonaliści pracujący w dwóch zespołach jurorskich. Recytatorzy prezentowali się przed komisją w składzie: Halina Świtlicka – polonistka, kierownik olkuskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie, Agnieszka Grabowska – opiekun grupy teatralnej „Glutaminian sodu” i sekcji bębniarskiej w MOK w Olkuszu oraz Łukasz Jarosz – polonista, poeta, laureat licznych nagród literackich m. in. Nagrody im. W. Szymborskiej, wokalistów natomiast przesłuchiwali: Anna Libura – emerytowany nauczyciel muzyki w I LO, Aleksandra Ozga – nauczyciel w Ognisku Muzycznym „Żaczek” w Olkuszu oraz Adam Gęgotek – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olkuszu, organista parafii Dobrego Pasterza.

W konkursie wystąpiło 63 uczestników z 11 gimnazjów i 6 szkół ponadgimnazjalnych. Zaprezentowali oni 32 wiersze i 25 piosenek bardzo wysoko ocenionych za wartości artystyczne  przez jury konkursu, które dokonało jego podsumowania dzieląc się swoimi uwagami i spostrzeżeniami, cennymi zarówno dla uczestników jak i ich nauczycieli.
Nagrody zwycięzcom wręczyły: Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Węgrzyn oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu Irena Majda.


Wyniki konkursu


Warto zaznaczyć, że w czasie 10 lat organizowania konkursów uczestniczyło w nich ok. ośmiuset uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Spotkania z poezją z pewnością przyczyniły się do rozwijania zainteresowań artystycznych młodzieży, integracji środowiska szkolnego, wzbogaciły także życie kulturalne I LO i wpisały się w piękną już tradycję Jubilatki. Dlatego dziesięciolecie naszego Konkursu świętowaliśmy nie tylko poprzez pogodę i optymizm emanujący z recytowanych i śpiewanych utworów, ale… jak na Jubileusz przystało – jubileuszowym tortem. Mniam, mniam…. 🙂

Sponsorami nagród dla laureatów i poczęstunku dla wszystkich uczestników było PSS „Społem”, Firma „Wicek”, Ciastkarnia „Capri”, Ognisko Muzyczne „Żaczek”, Starostwo Powiatowe oraz Rada Rodziców I LO.

Kolejne święto artystycznych emocji za nami. Dziękujemy uczestnikom oraz nauczycielom za udział w konkursie i już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną jego edycję.

Organizatorzy konkursu:
Agnieszka Kocjan-Hickiewicz, Monika Laga, Marta Macek, Janina Wojas

Accessibility Toolbar