Teatr w języku angielskim – „Pygmalion” (X 2018)

3 października 2018 roku nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję obejrzeć sztukę w języku angielskim, tym razem ‘Pygmalion’  autorstwa  J. B. Shaw’a. Spektakl w wykonaniu aktorów grupy teatralnej TNT English Theatre Britain z Wielkiej Brytanii w krakowskim teatrze Variete podziwiali uczniowie klas 2a, 2f, 2g, z rozszerzonym programem języka angielskiego.

Aktorzy w humorystyczny sposób przedstawili perypetie biednej kwiaciarki Elizy, która uczy się zasad gramatycznych i pięknej mowy aby dostać lepszą pracę. Jednakże ta z pozoru komediowa fabuła pobudziła młodych widzów do głębszej refleksji nad ludzką moralnością i dyskryminacją, spowodowaną niższym statusem społecznym. Pięcioosobowa grupa  aktorów sprawnie zmieniała scenografię, wcielając się równocześnie w wiele postaci, a elementy tańca i śpiewu były dodatkową atrakcją.

Po spektaklu uczniowie mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas krótkiego spotkania z aktorami oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia na scenie.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.

Accessibility Toolbar