Teatr w języku angielskim – „Oliver Twist” (X 2016)

4 października 2016 roku duża grupa młodzieży z naszej szkoły, uczniowie klas IbIIc i IIe, znalazła się wraz z nauczycielami języka angielskiego na widowni teatru Variete w Krakowie, mając okazję obejrzeć nietypową adaptację najpopularniejszej powieści Charlesa Dickensa, „Oliver Twist”. Sztukę wystawiła podróżująca po całym świecie grupa teatralna TNT English Theatre Britain, której misją jest prezentacja dynamicznego teatru w oparciu o klasyczne oraz współczesne dzieła literatury angielskiej i amerykańskiej także tym widzom, dla których angielski nie jest językiem ojczystym.

Spektakl zachwycił nie tylko niezwykłą koncepcją sceniczną – niewielka grupka aktorów odgrywała role wielu postaci, zmieniając kostiumy i charakteryzację w tempie niezakłócającym rytmu akcji, ale również doskonale przygotowaną, niezwykle oryginalną oprawą muzyczną – wokalne fragmenty sztuki opracowane zostały a capella, a głosy aktorów brzmiały naprawdę imponująco. Nie bez powodu, TNT Theatre Britain zyskał opinię „najlepszego wędrującego teatru na świecie”.

Wtorkowy wyjazd do teatru okazał się zatem nie tylko znakomitym przedsięwzięciem edukacyjnym, ze względu na możliwość obcowania z językiem angielskim w jego najszlachetniejszym literackim wydaniu autorstwa samego mistrza Dickensa, ale również przeżyciem estetycznym, które na pewno nikogo nie pozostawiło obojętny.

Accessibility Toolbar