Grzegorz Kończak – spotkanie z Absolwentem (IX 2016)

W dniu 23 września 2016 roku młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu miała przyjemność spotkać się z niecodziennym gościem. Progi swej Szkoły odwiedził – absolwent z roku 1981 – Profesor UE dr hab. Grzegorz Kończak. Prof. UE dr hab. Grzegorz Kończak jest pracownikiem Katedry Statystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Obecnie Pan Profesor pełni funkcję Prodziekana d.s. Nauki.

W spotkaniu uczestniczył wychowawca Pana Grzegorza – mgr Waldemar Reńda, emerytowany nauczyciel fizyki i astronomii, który ostatnio wydał książką pt. „Nauka, a rzeczywistość”.

Z opowieści Profesora Grzegorza Kończaka dowiedzieliśmy się, że jego kolegą z klasy był m.in.: mgr Grzegorz Sowula – nauczyciel WF w I LO, dr hab. Janusz Jaglarz – fizyk (który gościł u nas rok temu), mgr Waldemar Czarnota – olkuski arcymistrz szachowy i zarazem trener medalistów mistrzostw Świata, Europy i Polski, a studiował Pan Profesor z mgr Beatą Drzewiecką – nauczycielką matematyki w I LO.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Pan Profesor przygotował dla uczniów wykład oraz prezentację multimedialną związaną z wybranymi zagadnieniami rachunku prawdopodobieństwa. Uczniowie mogli uczestniczyć w symulacji gry Monty Hall (w polskiej wersji „Idź na całość”) a także poznać historie różnych rzeczywistych wydarzeń, które zgodnie z zasadami rachunku prawdopodobieństwa praktycznie nie powinny się wydarzyć. Był też czas na wspomnienia z liceum, stare fotografie oraz pamiątkowy wpis do Kroniki Szkoły.

Na zakończenie Pan Profesor Grzegorz Kończak przekazał w darze dla szkoły dwie najnowsze swoje książki do Biblioteczki publikacji absolwentów.

Spotkanie zorganizowały: Dyrektor Szkoły – mgr Irena Majda, wicedyrektor – mgr Barbara Tarczyńska oraz mgr Bogusława Wajdzik.

Accessibility Toolbar