Andrzej Kosiniak-Kamysz – spotkanie z Absolwentem (I 2017)

18 stycznia 2017 r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy wybitnych absolwentów”. Tym razem gościem był doktor nauk medycznych Andrzej Kosiniak-Kamysz – wieloletni dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie małopolskim.

Dr n. med. A. Kosiniak-Kamysz naukę w naszym liceum rozpoczął w 1961 r. przybywając w ślad za starszym bratem z małej miejscowości Siedliszowice k. Tarnowa. Po maturze, w latach 1965-1971 studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. W trakcie studiów odbył staż w Rikshospital w Norwegii. Po rozpoczęciu pracy zawodowej odbył specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych pod kierunkiem  prof. dr hab. Henryka Gaertnera oraz staż specjalistyczny w Klinice Hematologicznej Instytutu Boltzmana w Wiedniu. W 1986 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

W trakcie spotkania z młodzieżą gość z wielkim sentymentem wspominał szkolne lata (1961-1965 r.). Wielokrotnie podkreślał wysoki poziom nauczania i wychowania olkuskiego liceum, co miało ogromny wpływ na jego dalszą życiową drogę. Złożył też wyrazy uznania na ręce Pani dyrektor Ireny Majdy za obecne osiągnięcia i sukcesy I Liceum.

Spotkanie zorganizowały:
dyrektor mgr Irena Majda, wicedyrektor mgr Barbara Tarczyńska we współpracy z Janiną Wojas.

Accessibility Toolbar