Skarbnik Powiatu Olkuskiego – Bogdan Polak – spotkanie z Absolwentem (III 2019) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Skarbnik Powiatu Olkuskiego – Bogdan Polak – spotkanie z Absolwentem (III 2019)

W dniu 15 marca 2019 roku gościliśmy Pana Bogdana PolakaSkarbnika Powiatu Olkuskiego i absolwenta naszej Szkoły, który przyjął zaproszenie na spotkanie z młodzieżą klasy 1b ekonomiczno-prawnej.

Podczas 3 godzinnego spotkania Pan Skarbnik opowiedział o funkcjonowaniu jednostek samorządu terytorialnego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem powiatu olkuskiego i gmin na jego terenie. Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się czym różni się administracja rządowa od samorządowej. Omówiono zadania samorządu terytorialnego, zarządzanie gminą i jej problemy. Miłym akcentem spotkania był quiz wiedzy dotyczący gminy, powiatu i województwa. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali upominki od naszego gościa.

Serdecznie dziękujemy za lekcję samorządową i kontynuację współpracy ze Starostwem Powiatowym w Olkuszu.