Wykład – Jak rozpocząć swoja przygodę z IT?

15 września 2023 r. odbył się wykład online pt. „Jak rozpocząć swoją przygodę z IT”.  Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas informatycznych. Dzięki udziałowi w wykładzie zdobyli nowe spojrzenie na świat informatyków i ich specjalizacje

Naszym gościem była Pani mgr inż. Alicja Pituła, która jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz pracownikiem Katedry Badań Edukacyjnych i Nowych Mediów w Instytucie Bezpieczeństwa i Informatyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Na swoim blogu pisze o sobie tak: „Pokazuję jak używać rozwiązań IT w codzienności, w nauczaniu, uczeniu się, pracy… Lubię nowinki. Lubię te chwile, kiedy rozbudza się wiara w siebie, kiedy uczeń osiąga cel. Lubię być częścią niezwykłych projektów, które rodzą się w wolności, poczuciu swobody i bezpieczeństwa na moich zajęciach.”

Podczas wykładu zostały przywołane historie ludzi związanych z informatyką. Omówione zostały wszelakie kierunki pracy w dziedzinie informatyki m.in. programowanie, projektowanie, analiza i optymalizacja danych, cyberbezpieczeństwo, hardware, grafika komputerowa, nauczanie i wiele innych.

Accessibility Toolbar