Teatr w języku angielskim – „Frankenstein – The Monster and the Myth” – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Teatr w języku angielskim – „Frankenstein – The Monster and the Myth”

20 października 2014 roku, Centrum Kultury Rotunda w Krakowie.

Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że język angielski doskonalić można na wiele sposobów. Jednym z bardziej atrakcyjnych są niewątpliwie spotkania z literaturą brytyjską i amerykańską podczas prezentowania klasycznych sztuk w języku Szekspira. Tym razem grupa aktorów TNT Theatre Britain z Wielkiej Brytanii zaprezentowała znaną dobrze historię „Frankenstein”, w bardzo oryginalny sposób. Młodzi widzowie z klas IaIf i Ig z wielką uwagą śledzili losy głównych bohaterów podczas dwóch aktów przedstawienia, zaciekawieni nie tylko wspaniałą grą aktorów, ale również aktualnym pytaniem: „Jak daleko nauka może ingerować w ludzką naturę i czy eksperymenty z klonowaniem mogą przynieść tylko pozytywne efekty?”

Po przedstawieniu, podczas krótkich warsztatów językowych z aktorami uczniowie mieli szansę jeszcze raz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, poznać artystów z mniej formalnej strony oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Spotkania z Teatrem Brytyjskim wpisały się już w historię naszej szkoły i na pewno będą kontynuowane, ponieważ są niezwykle motywujące dla uczniów.
Wyjazd i warsztaty językowe dla klas pierwszych zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.