XII Targi Wolontariatu (XII 2019)

W Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu 5 grudnia 2019r. odbyły się XII Targi Wolontariatu.    

Ich kulminacyjnym momentem było wręczenie nagród laureatom konkursu „Wolontariusz Roku 2019”.

Gala konkursu „Wolontariusz Roku” organizowana jest przez Stowarzyszenie „Res Sacra Miser”. Jej celem jest uhonorowanie osób propagujących na co dzień wolontariat i pracujących bezinteresownie dla dobra innych. Do konkursu zgłoszono w tym roku prawie trzydzieści osób. W kategorii „Najlepszy wolontariusz w mojej organizacji” zwyciężyła, zgłoszona przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”, Olga Kluczewska – uczennica naszej szkoły.

Nominowani w kategorii „Najlepszy wolontariusz – uczeń”  byli natomiast: Maja Banasik 2a, Kinga Kluczewska 2d, Emilia Węglarz 2d, Damian Niejadlik 2e i Julia Tarchoł  3d.

Okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami oraz drobne upominki nagrodzonym wolontariuszom, w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, wręczyła Wiceburmistrz Bożena Krok, podkreślając, jak wielką rolę dla lokalnej społeczności odgrywa wolontariat. Po wspólnej fotografii wszystkich uczestników konkursu rozpoczęła się z kolei część artystyczna, a w holu Domu Kultury na specjalnie przygotowanych stoiskach można było zapoznać się z działalnością wolontariacką podejmowaną przez olkuskie stowarzyszenia i szkoły.

Accessibility Toolbar