„Razem dla wspólnego dobra”

W niedzielę, 14 kwietnia br. Wolontariusze z  naszego Liceum brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia  Dobrych Uczynków Good Deeds Day Polska 

zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Res Sacra Miser”. Happening był podsumowaniem akcji zrealizowanych przez Wolontariuszy z wielu olkuskich szkół. W ramach obchodów Dnia Dobrych Uczynków już po raz kolejny wzięliśmy udział w akcjach: „Strażnicy Pamięci”
i „Zielono Mi”. „Strażnicy Pamięci”, to akcja podczas której uporządkowaliśmy groby historycznej nekropolii. Ta akcja staje się naszą tradycją. Stary Cmentarz olkuski to miejsce niezwykłe. Sprzątanie nekropolii miało wymiar realny jak i symboliczny. Kolejny raz towarzyszył nam w tym „Strażnik Pokoju”, Honorowy Obywatel Miasta Olkusza – druh Ryszard Kowal jeden z najstarszych mieszkańców ziemi olkuskiej, legenda Armii Krajowej, opiekun Starego Cmentarza. Dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. „Zielono Mi” – to akcja na rzecz ochrony środowiska. Ponownie zasadziliśmy kwiaty wokół szkoły, aby upiększyć przestrzeń wokół nas i zwrócić uwagę jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa naturalne, niczym nie skażone środowisko. W czasie niedzielnych obchodów Good Deeds Day Polska  wolontariusze kwestowali także na rzecz swojej koleżanki, a naszej uczennicy Amelii Zając chorującej na białaczkę. Dlatego naszym akcjom przyświecało hasło: „Razem dla wspólnego dobra”.

Accessibility Toolbar