I Powiatowy Konkurs Matematyczny

[ Regulamin konkursu ]
[ Załącznik nr 1 ]

I miejsce – Jakub Tomsia (Gimnazjum nr 3 w Olkuszu; 100% punktów)

Wyróżnienia:
  • Bartosz Mól (Gimnazjum w Bydlinie)
  • Rafał Radwański (Gimnazjum w Bolesławiu)

Relacja

Uczestnikami konkursu było 38 uczniów gimnazjów powiatu olkuskiego. Impreza rozpoczęła się spotkaniem uczniów i ich opiekunów z Dyrekcją I  Liceum Ogólnokształcącego oraz z gośćmi honorowymi Barbarą Rzońcą – Starostą Powiatu Olkuskiego i Waldemarem Mendakiem –  Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.

Następnie rozpoczęła się część konkursowa. Uczniowie mieli do rozwiązania (w ciągu 60 minut) 4 zadania problemowe.
Po konkursie i poczęstunku ufundowanym przez PSS „Społem” w Olkuszu wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie zostali zaproszeni na cykl prezentacji pod hałasem „Zobacz matematykę„. Tematy prezentacji: „Fraktale„, „Ciąg Fibonacciego„, „Liczby zespolone„. Odbyło się również krótkie spotkanie z absolwentem (2006 r.) naszej szkoły Tomaszem Jurczykiem, aktualnie doktorantem Emory University w Atlancie.

Dnia 6 czerwca zostały ogłoszone wyniki (widoczne powyżej). Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca 2014 roku o godzinie 10.00. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe: kalkulator naukowy, album książkowy.