Zakrętki dla Lenki (XII 2017)

8 grudnia 2017 roku zakończyliśmy I etap akcji „Zakrętki dla Lenki”. Uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i pozostali pracownicy stanęli na wysokości zadania. Uzbieraliśmy aż osiem worków zakrętek – to bardzo dużo!!!

Szczególnie do tego sukcesu przyczyniły się następujące osoby: Kacper Żegleń 2a, Olga Osiecka 2c, Paulina Bigaj i Kamil Wichary z 2d oraz Paulina TomeczekWeronika Skotniczna i Mateusz Szymczyk z 3b. Natomiast najwięcej zakrętek zebrały klasy: 1b1c1d1f1g2a2c3a i 3b.

Zamieszczamy  list z podziękowaniami od rodziców chorej dziewczynki:

Szanowna Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi,
Drodzy Uczniowie.

Dziękujemy za bezinteresowne wsparcie akcji „Nakrętki dla Lenki „.
Bardzo nam miło, że nasza akcja rozkręca się .
Cieszymy się, że nie jest Wam obojętny los naszego dziecka.

Tym, którzy nie znają Lenki – pokrótce ją przedstawię. Nasza córka  ma już 8 lat. Na dzień dzisiejszy nie ma postawionej diagnozy – istnieje podejrzenie wady genetycznej. Jej stan określa się jako „opóźnienie psychoruchowe”. To znaczy, że rozwój Lenki opóźnia się we wszystkich sferach jej życia: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej. Od urodzenia nasze dziecko wymaga kosztownego leczenia – rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu i ciągłych – najczęściej płatnych  konsultacji i badan. Dzięki Wam próbujemy jej to zapewnić . Lenka  nie mówi. Uczy się pod okiem neurologopedy korzystania z alternatywnych form komunikacji, ale i tak kontakt z nią jest bardzo ograniczony. Lenka ponadto leczy się na padaczkę. Nie zgłasza potrzeb fizjologicznych. Jednak mimo wszystkich powyższych „przywar”  Lenka jest bardzo pogodną i wesołą dziewczynką. Raz jeszcze  bardzo dziękuję  Wszystkim zaangażowanym za czynny udział w leczeniu i rehabilitacji naszej córki. Liczymy, że nadal będziecie nas wspierać tą „symboliczną nakrętką”.
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. 
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia życzą  Dorota i Rafał Korneluk – rodzice Leny.

Koordynatorki akcji:
Paulina Tomeczek i Weronika Skotniczna z kl. IIIb

Accessibility Toolbar