VI Małopolskie Dyktando Niepodległościowe (XI 2018)

Ogólnopolskie Dyktando NiepodległościowePo polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny organizowany w tym roku po raz szósty. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie, wspólne wczytanie się w teksty poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym jest okazją nie tylko do uczenia się historii, ale i do refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiły się postaci i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. W bieżącym roku w dniu 9 października 2018 r. dyktando pisali jednocześnie uczniowie szkół z sześciu województw. W ubiegłym roku dyktando pisali również uczniowie z Łotwy i Ukrainy.

7 listopada w etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowali: Anna Więcek z klasy 2d i Piotr Wiśniewski z klasy 3d.
W przerwie uczniowie wysłuchali koncert muzyki patriotycznej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Krakowie.

Patronat Honorowy nad projektem objął: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.