Ogólnopolski konkurs o lekturach

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica z klasy 4C Patrycja Cader została doceniona w Ogólnopolskim konkursie o lekturach „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę 2023″ organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Patrycja zajęła 8 miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy.

Konkurs adresowany był do uczniów w wieku 13-18 lat i celem jego było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o lekturach szkolnych oraz promowanie nietypowych i aktywnych form poznawania literatury.
Polegał on na rozwiązaniu 4 zagadek dotyczących lektur szkolnych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej.
Filmy były publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube codziennie. Pierwszy z nich pojawił się 17 października 2023 r. o godz. 20.00., a ostatni 20 października 2023 r.
Wygrali ci, którzy w najkrótszym czasie dobrze rozwiązali wszystkie zagadki filmowe.
W nagrodę uczniowie otrzymali karty podarunkowe do Empiku.