Spotkanie wolontariuszy i uczniów z klas pierwszych

4 października 2019r. odbyło się spotkanie wolontariuszy i uczniów chętnych z klas pierwszych do pracy w wolontariacie w nowym roku szkolnym.

Na spotkanie przybyła Pani Anna Rzepka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu wraz z Panię Ewą Sobolewską – kierownikiem działu zajmującego się rodzinami zastępczymi w celu podziękowania wolontariuszom, którzy zaangażowali się w całoroczną pomoc dzieciom z rodzin zastępczych. Wolontariusze pomagali w odrabianiu lekcji, spędzali z dziećmi czas m.in. organizowali dla nich gry i zabawy. Ta forma wolontariatu wymaga systematyczności, cierpliwości oraz wytrwałości.

Podziękowania otrzymali: Maja Banasik 2a, Wiktoria Cebo 2d, Emilia Węglarz 2d, Kinga Kluczewska 2d, Damian Niejadlik 2e, Michalina Haberka 3b i Julia Tarchoł 3d.

Mamy nadzieję, że wśród nowo przybyłych uczniów znajdą się chętni do podjęcia jakże trudnego, a zarazem dającego wiele satysfakcji wolontariatu.