Warsztaty dla nauczycieli i uczniów (II 2017)

W czwartek 16 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach Instytutu Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie organizowanym dla szkół patronackich pod hasłem “Praca z uczniem zdolnym”. Wyjazd zorganizowała mgr Renata Dylewska.
Warsztaty przeprowadzone przez pracowników naukowych uniwersytetu w przystępny dla licealistów sposób przyswoiły im wiedzę wykraczającą poza program liceum. Uczniowie uczestniczyli w wykładach: „Przewidywanie pogody w wymiarze 3”, „Tam, gdzie matematyka, sztuka i magia łączą swoje siły, czyli słów kilka o origami”, „Jak za pomocą symetrycznej monety losować z prawdopodobieństwem 1/3?” oraz „Konfiguracje prostych”, podczas których projektowali przykłady o określonym prawdopodobieństwie, dowiedzieli się o jednym z najważniejszych nierozwiązanych równań z pogranicza matematyki i fizyki – równaniu Naviera-Stokesa czy dokonali trysekcji kąta za pomocą kartki papieru. W tym samym czasie opiekunowie uczestniczyli w wykładach dotyczących pracy z uczniem zdolnym.

Był to kolejny zorganizowany przez naszą szkołę wyjazd na zajęcia prowadzone przez kadrę Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Udział w nim wzięli: Mateusz Frejlich, Oliwia Auguścik, Szymon Auguścik oraz Piotr Wiśniewski.
Oby tak kształcących wyjazdów było jak najwięcej.

Accessibility Toolbar