Matematyczny czwartek na Uniwersytecie Jagiellońskim – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Matematyczny czwartek na Uniwersytecie Jagiellońskim

15 kwietnia uczniowie klas 2aG, 2aP oraz 2eP wzięli udział w wykładzie „Po co krasnoludkom teoria kodowania?” organizowanym w ramach Matematycznego Czwartku na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas wykładu Dr hab. Marcin Dumnicki przedstawił uczniom podstawy teorii kodowania poprzez zabawną, lecz skłaniającą do myślenia zagadkę o trzech krasnoludkach i torcie. Ta lekka i przystępna forma sprawiła, że nabyta wiedza pozostanie z uczniami na długo. Wykład zakończył się interesującym quizem, w którym wzięli udział wszyscy chętni uczniowie.