Finaliści Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Jagielloński Turniej Matematyczny to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2017/2018.

Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. W pierwszym każdy uczeń mierzy się z zadaniami na stronie internetowej. Na ich rozwiązanie jest miesiąc. Najlepsi zostają zakwalifikowani do drugiego etapu, w którym mają kilka godzin na rozwiązanie prostszych zadań. Osoby z najlepszym wynikiem są zaproszone do Krakowa, gdzie odbywa się dwudniowy finał.

W Turnieju biorą udział uczniowie szkół średnich oraz szczególnie uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych, jednak decydują się oni wtedy na konkurowanie ze starszymi, bez przywilejów ze względu na wiek.


19 stycznia 2020 r. odbył się II etap III Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Do etapu finałowego zakwalifikowano 222 uczniów z całej Polski, wśród których znalazło się trzech uczniów z naszej szkoły: Kacper Topolski kl. III a,  Jakub Radek kl. III a i  Michał Kurek kl. II a.

W tym roku finał odbył się zdalnie.

Jego Laureatem został Kacper Topolski z klasy 3a.
Tytuł Finalisty uzyskali Jakub Radek z klasy 3a i Michał Kurek z klasy 2a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Accessibility Toolbar