Europejska przygoda – Francja, Hiszpania, Monako, Włochy (27 V- 6 VI 2019)

Wyjazd językowo-turystycznyFrancja, Hiszpania, Monako, Włochy

(27.05-06.06.2019)

 

W tym roku 58 uczniów klas pierwszych i drugich naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyło na kolejną wyprawę po krajach Europy Zachodniej. Tegoroczna trasa wyjazdu wiodła przez Paryż, gdzie młodzież podczas dwóch dni miała szansę poznać główne zabytki oraz poczuć niepowtarzalny klimat tej niewątpliwie jednej z najpiękniejszych stolic europejskich.
Punktem docelowym wyprawy było urokliwe miasto Lloret de Mar na wybrzeżu Costa Brava w Katalonii. Podczas kilkudniowego pobytu w Hiszpanii uczniowie zwiedzili nie tylko stolicę Katalonii Barcelonę, ale również inne katalońskie miasta, takie jak Tossa de Mar czy Girona. Odwiedzili również słynne muzeum Salvadora Dali w Figueres oraz położony malowniczo w górach klasztor Montserrat.
Droga powrotna wiodła przez dwa niezwykłe miejsca – Księstwo Monako oraz klimatyczną Weronę.

W pamięci uczniów z pewnością na długo pozostaną odwiedzane zakątki, szczególnie stadion FC Barcelony – Camp Nou, Park Guel, Magiczna Fontanna na Montjuio z pięknym pokazem gry światła, wody i koloru a także urokliwe uliczki Paryża i Werony. Dla takich wspomnień warto podróżować.

Accessibility Toolbar