Warsztaty językowe na Malcie (2022)

Kolejna przygoda ze szkołą językową Link School w urokliwym Swieqi na Malcie już za nami. W dniach 12.09.2022 – 20.09. 2022 grupa młodzieży z naszej szkoły szlifowała swoją znajomość języka angielskiego pod okiem profesjonalnej kadry w jednej z najbardziej znanych szkół językowych tej małej wyspy. Zajęcia odbywały się w grupach, często o charakterze międzynarodowym, a na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające nie tylko udział w warsztatach, ale również wysoki poziom zaawansowania.

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności komunikacyjne zarówno podczas lekcji z native speakerami w szkole językowej, jak również podczas zwiedzania wyspy z anglojęzycznymi przewodnikami, w czasie rozmów z rówieśnikami z różnych stron świata oraz z rodzinami goszczącymi, a także podczas naturalnych sytuacji komunikacyjnych każdego dnia. Popołudniami, w czasie wolnym od zajęć, zwiedzaliśmy największe miasta wyspy, takie jak obecną stolicę Malty Vallettę, dawną stolicę Mdinę- średniowieczne miasto z wąskimi uliczkami, urokliwy Rabat ze słynnymi katakumbami, oraz kompleks świątyń megalitycznych Hagar Qim i Mnajdra, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.W niezwykłych trzech miastach- Vittoriosa, Senglea oraz Cospicua podziwialiśmy zabytki oraz piękne zatoczki z turkusową, krystalicznie czystą wodą, luksusowymi jachtami, łodziami i motorówkami. Malta zachwyca śródziemnomorskim klimatem, piękną pogodą oraz fantastycznymi plażami, które były miejscem wypoczynku naszych uczniów w czasie wolnym od zajęć i zwiedzania.

Był to nasz drugi wyjazd na warsztaty językowe na Malcie, ale ponieważ zainteresowanie młodzieży jest ogromne, niewątpliwie będzie kontynuowany w kolejnych latach. Pobyt na tej malowniczej wyspie ma zachęcić i zmotywować młodych ludzi do intensywnej nauki języka angielskiego oraz ułatwić pokonywanie barier komunikacyjnych. Przepiękne krajobrazy, jak i egzotyczna roślinność wyspy – opuncje, fikusy oraz strelicje nie tylko budzą zachwyt, ale również stanowią dodatkową zachętę do nauki w tak urokliwym miejscu.

Wyjazd zorganizowały mgr Krystyna Jurga, mgr Marzena Herzyk oraz mgr Anna Gardyła, które również pełniły opiekę nad młodzieżą podczas pobytu na Malcie.

 

Accessibility Toolbar