Światowy Dzień Sybiraka (2022)

Światowy Dzień Sybiraka

„Tu otwierał się inny świat, do niczego niepodobny, tu panowały odrębne prawa, inne obyczaje, inne nawyki, odruchy….”

17 września upamiętniliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. Ta szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

W 83 rocznicę agresji ZSRR na Polskę, uczniowie naszej szkoły wysłuchali audycji upamiętniającej tamte dramatyczne wydarzenia. Sybirakom poświęcona została także gazetka przedstawiająca rys historyczny, oraz ciekawą ikonografię.

Accessibility Toolbar