„Małopolska pamięta” (XII 2015)

10 grudnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek historii uczestniczyli w II Międzynarodowej Konferencji dla Młodzieży, Studentów i Doktorantów:

O wolności i prawach człowieka. GDY SŁOWA ZABIJAJĄ.

Zajęcia zostały zorganizowane w Publicznej Bibliotece Galerii Książki w Oświęcimiu.
Wiodącym tematem wykładów była rola propagandy i mowy nienawiści w kształtowaniu propagandowego wizerunku wroga/obcego/innego.
Podczas konferencji dyskutowano nad sytuacją we współczesnym świecie, a także o konkretnych działaniach w przestrzeni publicznej na rzecz poszanowania praw człowieka.

Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu historycznego „Małopolska pamięta” do którego nasze liceum przystąpiło we wrześniu 2015 roku. Druga część projektu odbędzie się w lutym 2016 roku. Uczniowie wezmą udział w dwudniowych warsztatach w Oświęcimiu.