#SzkołaPamięta

Nasza Szkoła przystąpiła do udziału w akcji MEN „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłym roku była to okazja do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych, poznania historii małej ojczyzny, lokalnych bohaterów, historii naszej 105-letniej Szkoły.

Finał odbył się w piątek, 30 października.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności, szkoły. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

…………………………………………………………………………………….

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli w piękny sposób uczciło pamięć o naszych bohaterach.
W tegorocznej edycji akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół
i placówek oświatowych
 z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN