Szkoła Pamięta (2023)

#SzkołaPamięta

„Nie umiera nigdy ten, kto trwa w pamięci żywych”

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. W ramach projektu nasi uczniowie zorganizowali wiele akcji.

W piątek 27.10.2023 roku uczennice z klasy 4A, jak zwykle przed świętem Zmarłych uporządkowały groby nauczycieli i teren wokół nich.

W niedzielę 29.10.2023 roku 11 uczniów wraz z mgr Bogusławą Wajdzik uczestniczyło w marszu „Światełko dla Bohatera”, zorganizowanym przez #ŚwiatowyZwiązekŻołnierzyArmiiKrajowejKołoOlkusz coroczna inicjatywa ma na celu upamiętnienie pamięci bohaterów walczących z niemieckim okupantem na Ziemi Olkuskiej.

Wiktoria Grewenda uczennica klasy 4A przygotowała i przedstawiła uczestnikom biogram jednego z bohaterów. Wśród tych zasłużonych jest bardzo wielu naszych absolwentów.

W poniedziałek 30.10.2023 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor – mgr Ireną Majdą oraz mgr Bogusławą Wajdzik odwiedzili groby nauczycieli, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole i tworzyli historię nie tylko naszego liceum, ale i regionu, a także znanych absolwentów. Złożyliśmy znicze i kwiaty oraz zmówiliśmy krótką modlitwę za dusze zmarłych.

W ten sposób uczniowie wraz z nauczycielami wyrazili swoją wdzięczność i uczcili pamięć o zmarłych. Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Takie momenty skłaniają do refleksji i zadumy nad przemijaniem, sensem i celem życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Accessibility Toolbar