Deprecated: Return type of mtekk\adminKit\setting\setting_base::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/loolkusz/www/wp-content/plugins/breadcrumb-navxt/includes/adminKit/setting/class-mtekk_adminkit_setting_base.php on line 66
Klasa 2c z odwiedzinami w Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu (XII 2019) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Klasa 2c z odwiedzinami w Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu (XII 2019)

18 grudnia 2019 roku klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym pod czujnym okiem Pani pedagog Beaty Szymczyk-Bachór, udała się do Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu.

Wchodząc do budynku zaskoczeni, spotkaliśmy uśmiechniętych i zaciekawionych seniorów nie mogących się doczekać spotkania z nami. Na początku Pani dyrektor Iwona Cebo-Gacek przybliżyła nam realia oraz wyjaśniła sposób funkcjonowania placówki.

Podczas spotkania do świetlicy gdzie siedzieliśmy zapukała Pani Zosia –seniorka, pytając czy już zaczynamy! Nim rozpoczęliśmy spotkanie z mieszkańcami, zostaliśmy oprowadzeni po budynku. Między innymi odwiedziliśmy pracownię rehabilitacji, w której mogliśmy zapoznać się z różnymi urządzeniami dzięki którym usprawniani są podopiecznych tego domu. Poznaliśmy również pracownię terapii zajęciowej gdzie powstają przepiękne dzieła seniorów. Po powrocie na świetlicę, razem z emerytami zabraliśmy się do tworzenia kartek świątecznych oraz wspólnego śpiewania kolęd.

„Ja nie mam nikogo, a tutaj  jestem wśród ludzi. Tutaj jest jak w domu” –zapewniała Pani Zofia z uśmiechem na twarzy.

Usłyszeliśmy mnóstwo historii, tych radosnych jak i tych smutnych. Tworzyliśmy kartki dla rodzin, wnuków, pań opiekunek, a także dla Pani dyrektor.

Czas szybko minął w  towarzystwie sympatycznych seniorów. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunami podziękowali nam za miło spędzony czas. Ta wizyta pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden raz zapukamy do drzwi Domu Pomocy Społecznej  w Olkuszu.

Julia 2c