Dzień Wolontariusza (XII 2016)

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony 5 grudnia każdego roku na stałe zapisał się w kalendarzu naszej szkoły. Organizacją tego dnia zajęła się kl. 1d wraz z panią pedagog. Z okazji święta wszystkich wolontariuszy kl. 1d koordynowała akcją uwalniania książek „Książka pod choinkę”, we współpracy z biblioteką szkolną. Wolontariusze zbierali również książki dla dzieci ze Świetlicy im. Jana Pawła II przy parafii św. Andrzeja w Olkuszu. Celem obchodów było szerzenie idei wolontariatu oraz podziękowanie wolontariuszom za pracę. Plakat z tej oazji zaprojektował uczeń klasy 1e Tomasz Czarnota.

Przed wieloma osobami otwiera się lepsza przyszłość, bo to właśnie ich praca przyczynia się do dobrobytu narodów i pokazuje globalną solidarność w czasach kryzysu. Wolontariat staje się coraz bardziej popularny także w Polsce, prowadzone są również u nas programy, które maja na celu zachęcanie uczniów szkół do bezinteresownej pomocy innym. Z doświadczenia wiemy, że pomoc innym daje dużo satysfakcji.

Święto wolontariatu to również czas dla tych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami, podzielić się swoimi umiejętnościami i czasem. Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim ochotnikom, którzy pomagają i angażują się w różne projekty i akcje.
Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Accessibility Toolbar