Deprecated: Return type of mtekk\adminKit\setting\setting_base::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/loolkusz/www/wp-content/plugins/breadcrumb-navxt/includes/adminKit/setting/class-mtekk_adminkit_setting_base.php on line 66
Dzień otwarty Szkoły Głównej Handlowej w I LO w Olkuszu – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Dzień otwarty Szkoły Głównej Handlowej w I LO w Olkuszu

8 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się pierwszy w województwie małopolskim i powiecie olkuskim Dzień Otwarty SGH dla klasy akademickiej, która od tego roku szkolnego została utworzona  w I Liceum. Gościem specjalnym był dr Michał  Bernardelli adiunkt w Zakładzie Metod Probabilistycznych i zarazem Instytutu Ekonometrii w Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH.

Temat główny zajęć warsztatowych dotyczył zastosowania matematyki finansowej w zadaniach ekonomicznych. Uczniowie pod okiem wykładowcy SGH pracowali przez trzy godziny lekcyjne nad zadaniami dotyczącymi obliczeń kredytowych, zysków z lokat bankowych oraz  zastosowaniem matematyki i informatyki w zadaniach ekonomicznych. Na zakończenie dr Michał Bernardelli przybliżył młodzieży zagadnienie wygładzania wykładniczego szeregów i prognozowania metodą Browna.

Zajęcia stworzyły możliwość dalszego rozwoju dla uczniów oraz zaprezentowały najlepszą uczelnię ekonomiczną w Polsce i jedną z najsłynniejszych w Europie  dającą młodzieży perspektywy nowoczesnej edukacji dostosowanej do wymogów rynku pracy.