Dwudniowe Warsztaty na Giełdzie Papierów Wartościowych i w SGH w Warszawie

4 kwietnia 2017 roku klasa IA w ramach programu „Klasa akademicka SGH” wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Warszawy na Giełdę Papierów Wartościowych i do Szkoły Głównej Handlowej.
Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) i uczestniczyła w warsztatach dotyczących procesu wchodzenia firmy na giełdę. Każdy uczestnik zajęć otrzymał materiały edukacyjne wydane przez GPW. Po zajęciach rozlokowaliśmy się w „Moon Hostel”, który znajdował się w Śródmieściu.  Następnie nie tracąc cennego czasu, poszliśmy do galerii „Złote Tarasy”, mijając po drodze charakterystyczny Pałac Nauki i Kultury. Wieczór spędziliśmy w Multikinie. Obejrzeliśmy nietuzinkową marvellowską produkcję („Logana”) i coś na wzór „Wilka z Wall Street” („Golda”).

Następnego dnia wstaliśmy skoro świt, po śniadaniu pojechaliśmy autokarem do siedziby Szkoły Głównej Handlowej. Pierwsze warsztaty dotyczyły psychologii reklamy. Dr Joanna Żukowska zaangażowała uczniów do prezentacji swoich pomysłów dotyczących sloganów reklamowych i procesu wprowadzania reklamy. Kolejne zajęcia przeprowadziło Studenckie Koło Naukowe Finansów i Makroekonomii. Temat dotyczył inwestycji rynkowych i obliczaniu wartości pieniądza w czasie. Ostatni warsztat przeprowadził prof. Krzysztof Rutkowski, kierownik Katedry Logistyki, który zainteresował naszych uczniów tematem logistyki wskazując jej miejsce na rynku, aspekty pracy logistyka oraz zasady związane z zarządzaniem logistycznym. Jednogłośnie młodzież stwierdziła, że temat logistyki będzie kontynuowany podczas kolejnego Dnia Otwartego SGH w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu w kolejnym roku szkolnym.

Po wszystkim zajęciach podziękowaliśmy wykładowcom za przekazanie nam wiedzy, ciekawe zajęcia i udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy byli niezwykle zadowoleni z wyjazdu i dobrze spożytkowanego czasu. Na pewno będzie to dla nas niezapomniane doświadczenie. Oby w przyszłości było  więcej takich wspaniałych wycieczek łączących w sobie przyjemne z pożytecznym.

Opiekunami podczas warsztatów byli nauczyciele: mgr Anna Gardyła, mgr Angelika Kubańska i mgr Grzegorz Kaszewski

Uczniowie klasy IA Kamil Kubat i Kacper Żurek

 

Accessibility Toolbar