Zajęcia „Klas akademickich SGH” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

W dniach 30-31 października 2018 roku „Klasy akademickie SGH”: klasa 1B o profilu ekonomiczno-prawnym oraz klasa 3A o profilu matematyczno-fizycznym z rozszerzonym językiem angielskim uczestniczyły w wykładach zorganizowanych specjalnie dla nich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uczniowie kontynuowali zajęcia z logistyki z dr Barbarą Ocicką, która już po raz trzeci spotkała się z naszą młodzieżą. Tym razem tematem były najnowsze technologie w logistyce głównie w automatyzacji, robotyzacji, technologiach mobilnych w mediach społecznościowych, a najwięcej czasu poświecono zagadnieniom analizy big data.

Kolejne zajęcia z ekonometrii przeprowadziła dr Katarzyna Bech-Wysocka, która przybliżyła istotę i wykorzystanie ekonometrii jako nauki w życiu, w pracy a przede wszystkim w matematyce. Warsztat praktyczny dotyczący zadań ekonometrycznych był tak ciekawy, że zamierzamy go kontynuować w naszej szkole pod kierunkiem wykładowców SGH.

Trzeci blok zajęć to matematyka finansowa czyli najbardziej oblegana specjalizacja w Polsce. Dr Arkadiusz Orzechowski omówił i policzył z uczniami dźwignię finansową i operacyjną jako przykład zewnętrznego finansowania firmy.

Wycieczkę edukacyjną uatrakcyjniła ponad 4 godzinna wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie uczniowie mogli swobodnie wykonać liczne doświadczenia, eksperymenty i pokazy naukowe. Dużo pozytywnych wrażeń dostarczył również wieczorny spacer po Starym Mieście.

Z niecierpliwością czekamy na zajęcia z wykładowcami Szkoły Głównej Handlowej, które odbędą się I Liceum Ogólnokształcącym im Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu jako kontynuacja Programu „Klasa akademicka SGH” w którym uczestniczymy już 3 rok.

Accessibility Toolbar