Gra miejska w Krakowie – drużyna z „Jedynki” najlepsza

We wtorek – 12 września 2017 roku – odbyła się w Krakowie historyczna Gra MiejskaW służbie Ojczyzny i Bliźniego„. Gra tematycznie nawiązywała do dziejów konspiracji w stolicy Generalnego Gubernatorstwa w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939-1945 i pomocy dla ludności Żydowskiej. Została opracowana we współpracy z krakowskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.
W zawodach wzięło udział 103 uczestników z 18 szkół z Małopolski. Nasze liceum reprezentowała sześcioosobowa drużyna w składzie (Bartłomiej Kiszka – IIa, Jakub Krawiec – IIa, Kacper Żurek – IIa, Dominika Jurczyk – IIb, Monika Gołębiowska – IId, Jakub Prządo – IId) pod opieką nauczycielki historii – Angeliki Kubańskiej.

Każda drużyna zaangażowała się w działalność konspiracyjną Szarych Szeregów oraz w pomoc śmiertelnie zagrożonej przez okupanta niemieckiego ludności Żydowskiej. Uczestnicy przez kilka godzin musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami wymagającymi wykazania się dużą wyobraźnią, umiejętnością wyciągania wniosków czy praktycznym zastosowaniem uzyskanych informacji, niektóre zadania wymagały sprytu oraz stalowych nerwów.  Nasi uczniowie w rywalizacji wypadli najlepiej, pokonali 17 drużyn i tym samym zajęli I miejsce w Grze Miejskiej.

Zwycięzcom Gratulujemy.

Accessibility Toolbar