V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe (XI 2017)

Gala podsumowująca
V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe pt. „Po polsku o historii”

W siedzibie Narodowego Banku Polskiego – Oddział w Krakowie w piątek 17 listopada 2017 roku odbyła się Gala podsumowująca V Małopolskie Dyktando Niepodległościowept. „Po polsku o historii”, pragniemy z dumą poinformować, że drugie miejsce  w tym konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła uczennica klasy Id I LO w Olkuszu – Anna Więcek, jej opiekunem naukowym była mgr A. Jurga-Rychlińska.

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe to wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie jest okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym, a nasza szkoła z sukcesami bierze w nim udział już kolejny raz.

Tegoroczna edycja Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego była realizowana w ramach projektu „Małopolskie dziedzictwo – bon edukacyjny” pod Patronatem Honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty – Pani Barbary Nowak oraz Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Jacka Krupy. Organizatorami byli – Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów. Patronat nad konkursem objął Narodowy Bank Polski, a medialny –  Radio Kraków. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, a także umiejętnością właściwego ich zastosowania, ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi.

Accessibility Toolbar