Ślubowanie klas pierwszych 2021

13 października 2021 roku w przededniu Dnia Edukacji Narodowej, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym dniu najmłodsi przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. 

Uczniowie, po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, ze szczerością i powagą w głosie złożyli uroczyste ślubowanie przed sztandarem szkoły, a dyrektor mgr Irena Majda skierowała do pierwszoklasistów szczególnie ciepłe słowa i gratulując im wyboru szkoły, przypomniała jak „przez trudy do gwiazd” najmłodsi uczniowie będą w I LO zdobywać wiedzę, umiejętności, nabywać kultury, wkraczać w dorosłość i zdadzą na najwyższym poziomie maturę. Muszą tylko podjąć rękawicę, którą daje szkoła, czyli muszą chcieć uczyć się, współpracować z nauczycielami, pomagać sobie, okazywać szacunek, być drużyną jako wspólnota I LO, szanować tradycje rodzinne, być świadomymi korzeni naszej Ojczyzny, zdolni do dokonania właściwych wyborów.

Niech nasi najmłodsi uczniowie, którzy dziś oficjalnie stali się częścią szkolnej społeczności I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, w czasie czterech lat nauki będą nie tylko zdobywać wiedzę, ale także rozwijać swoje pasje i nawiązywać przyjaźnie, które przetrwają lata. Niech dążą do prawdy, będąc ukierunkowanymi na odniesienie sukcesu zawodowego, świadomymi życiowej użyteczności zdobytej wiedzy

i umiejętności przedmiotowych.

To co naprawdę pozostaje w ciepłych wspomnieniach owego dnia, wiąże się z uczniami klas pierwszych – przede wszystkim ich entuzjazm, popisy artystyczne, pomysłowość i przebojowość. Tak można w skrócie podsumować wszystko to, czego dziś świadkami byliśmy.

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy powodzenia!

Accessibility Toolbar