Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej (2021) 

14 października 2021 roku, w 105-tym roku istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz w 100. rocznicę nadania szkole imienia, miały miejsce w naszej szkole powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością Starosta Olkuski Pan Bogumił Sobczyk,  Wicestarosta Powiatu Olkuskiego Pani Paulina Polak, członkowie Zarządu Powiatu Pani Krystyna Kowalewska i Pan Krzysztof Dąbrowski, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Pani Magdalena Sołtysik, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Pani Agata Knapik, Kierownik Wydziału Zamiejscowego  Akademii WSB w Olkuszu Pan Sebastian Korzeniowski, Wiceprezes Oddziału ZNP w Olkuszu Pan Jan Nowak, Zastępca Przewodniczącego NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Pani Halina Kapkowska. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się również obecni i emerytowani nauczyciele naszej szkoły, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele rodziców oraz młodzieży.

Uroczysta akademia była okazją do podziękowań, gratulacji oraz do podkreślenia szczególnej wartości pracy nauczycieli i wychowawców. Pani Dyrektor oraz przemawiający złożyli również wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia. Nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi zostały wręczone także Nagrody Dyrektora Szkoły. Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej uświetnił występ artystyczny, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uzdolnionej młodzieży naszego liceum. Nie zabrakło też wspomnień, wzruszeń i wielu ciepłych słów.

Accessibility Toolbar