Rocznica zawieszenia krzyża (2023)

19 października, tradycyjnie jak co roku, spotkaliśmy się w holu naszej szkoły, aby uczcić 42 rocznicę zawieszenia krzyża. To szczególne miejsce w naszej szkole, przypominające o historii i wartościach w naszym życiu. W krótkim programie słowno – muzycznym uczniowie przybliżyli pierwszym klasom historię zawieszenia krzyża w trudnych czasach PRL w roku 1981. Modliliśmy się przy tablicy, na której wyryte są nazwiska nauczycieli i uczniów poległych za Ojczyznę, za zmarłych pracowników i absolwentów naszej szkoły. Ks. Grzegorz skierował do młodzieży słowa: ” za każdym razem kiedy wchodzicie do tej szkoły niech ten krzyż przypomina wam aby kierować się miłością i dobrocią wobec drugiego człowieka”

Dyrekcja wraz z młodzieżą złożyła na koniec kwiaty i znicze.

Accessibility Toolbar