Światowy Dzień Zdrowia (2009) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Światowy Dzień Zdrowia (2009)

(8 IV 2009)

W tym roku zorganizowano Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy„. Całość przygotowywała klasa 2a. Udział wzięli uczniowie klas I i II.

Przygotowano wystawkę na korytarzu i ulotki dla młodzieży. Przeprowadzono konkurs na plakat. Zorganizowano na boiskach szkolnych scenki sytuacyjne dotyczące różnego rodzaju wypadków. Wybrane losowo po 5 osób z każdej klasy I i II miały udzielić poszkodowanym pomocy.

Uczennica klasy 2aAlicja Jakubas – wygrała I nagrodę w konkursie Powiatowym na ulotkę informacyjną „Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy„.

(oprac. Beata Szymczyk-Bąchór)