Światowy Dzień Rzucania Palenia (2010) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Światowy Dzień Rzucania Palenia (2010)

18 listopada 2010 roku.

W tym roku przygotowaniami zajęła się klasa 2e. Przygotowano wystawkę poświęconą szkodliwości palenia tytoniu, przygotowano wystrój korytarzy szkolnych, przewiązki, sali gimnastycznej. Ogłoszono konkurs na plakat w klasach pierwszych i drugich.
Przygotowano prelekcję dla klas I i II dotyczącą ustawy z dnia 15 listopada 2010 roku mówiącą o zakazie palenia w lokalach, instytucjach i miejscach publicznych, przeprowadzoną przez panią Ewelinę Baczek z PSSE „Sanepid” Olkusz. Po prelekcji zorganizowano konkurs na temat szkodliwości palenia.
Przedstawiciele klasy 2e przeprowadzili akcję informacyjną wśród uczniów klas trzecich na temat w/w zmian w ustawie i szkodliwości palenia tytoniu.