Światowy Dzień Rzucania Palenia (2011)

17 listopada 2011 roku.

Przygotowaniami w tym roku zajęła się klasa 2d. Przeprowadzono we wszystkich klasach w szkole ankietę dotyczącą palenia tytoniu. Niepalących uczniów jest 78,5 %, palących 22,5% (11% – mężczyźni, 10,5% – kobiety).
Przygotowano wystawkę poświęconą szkodliwości palenia tytoniu. Zaproszono panią E. Bączek – starszego specjalistę ds. oświaty PSSE w Olkuszu, która przygotowała prelekcję dla uczniów klas pierwszych i drugich. Uczniowie klasy 2d przygotowali scenkę „Sąd nad papierosem” oraz przeprowadzili quiz dotyczący szkodliwości palenia tytoniu wśród losowo wybranych osób z klas pierwszych i drugich.
Dla rodziców w czasie „Dnia Otwartego” przygotowano wystawkę na dolnym holu i ulotki informacyjne dotyczące szkodliwości palenia tytoniu.