Piwo to też alkohol (III 2012) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Piwo to też alkohol (III 2012)

W dniu 20 marca 2012 roku w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki pod hasłem: „Piwo to też alkohol” nawiązujący do kampanii: No Promil – No Problem, przygotowany przez uczniów klasy 2a.
Uczniowie przygotowali plakaty, które rozwiesili w szkole dotyczące kampanii antyalkoholowej. Poza tym zaprezentowali w klasach drugich, krótki film ostrzegający przed spożywaniem alkoholu szczególnie przez młodych ludzi. Rozdali również Test Rozpoznawania Zaburzeń Związanych z Piciem Alkoholu opracowany przez PARPA. Klasy pierwsze uczestniczyły w prezentacji multimedialnej – „Alkohol i inne substancje uzależniające„, przygotowanej przez studentki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W klasach trzecich pedagog szkolny przeprowadził Test Rozpoznawania Zaburzeń Związanych z Piciem Alkoholu opracowany przez PARPA.