Światowy Dzień AIDS (2013)

W naszej szkole klasa 1b pod opieką wychowawcy pani Angeliki Kubańskiej i pedagoga szkolnego pani Beaty Szymczyk-Bąchór, dnia 29 listopada 2013 roku zorganizowała spotkanie profilaktyczne dla wszystkich klas.
Zaproszono przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu – panią Ewelinę Bączek i panią Agatę Kulę. Spotkanie rozpoczęto scenką pt. „Dyskoteka” przygotowaną przez uczniów z klasy 1b. Omówiono najistotniejsze kwestie związane z problemem AIDS i HIV. Panie na zakończenie spotkania rozdały uczniom ulotki i broszury informacyjne.

Przygotowano również wystawkę poświeconą problematyce HIV i AIDS oraz rozwieszono plakaty. Uczniowie na znak solidarności z zakażonymi wirusem HIV i chorymi na AIDS przypięli czerwone wstążeczki.