Światowy Dzień Walki z Rakiem (2015)

4 lutego każdego roku począwszy od roku 2000 obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem.
W Polsce z inicjatywy Polskiej Unii Onkologii od 4 lutego 2008 roku organizowane są dni otwarte w placówkach onkologicznych, podczas których można skorzystać z porad oraz bezpłatnych badań.
W celu zapobiegania chorobom nowotworowym został opracowany Europejski Kodeks Walki z Rakiem, z inicjatywy Unii Europejskiej. Nowotworom można i trzeba zapobiegać poprzez prewencję pierwotną, której działania zostały szczegółowo ujęte w 11 zasadach Kodeksu.

Klasa Ic pod opieką wychowawcy pani Edyty Kociołek i pedagoga szkolnego pani Beaty Szymczyk-Bąchór, zaprosiła wszystkich uczniów i nauczycieli na przewiązkę w celu zapoznania się z Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem w karykaturze olkuskiego satyryka Jacka Majcherkiewicza.