No Promil – No Problem (III 2015)

27 marca 2015 roku na godzinie wychowawczej klasa Ig pod opieką szkolnego pedagoga, pani Beaty Szymczyk-Bąchór oraz wychowawcy pani Anny Jurgi-Rychlińskiej zorganizowała kolejne spotkania z cyklu poświęconego profilaktyce szkolnej. Tym razem przeprowadzono akcję promującą zdrowy styl życia oraz ostrzegającą przed nadużywaniem substancji psychoaktywnych. Nasza szkoła dołączyła się w ten sposób do kampanii społecznej „Trzeźwa Małopolska. No – Promil – No – Problem”, która ma propagować trzeźwość kierowców i zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu na naszych drogach.

Klasy I i II uczestniczyły w prelekcji oraz obejrzały film o zgubnym wpływie alkoholu i narkotyków na nasz organizm. Uczniowie klas III mogli wykonać test rozpoznania zaburzeń związanych z piciem alkoholu opracowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA).