Światowy Dzień Walki z Otyłością (2015)

16 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” połączona ze zbliżającym się Światowym Dniem Walki z Otyłością.

Te dwa wydarzenia wykorzystała klasa Id i zajęła się jej organizacją. Głównym celem było uświadomienie uczniom, że najczęstszą przyczyną nadwagi i otyłości są złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu. Cała klasa Id zaangażowała się w przebieg akcji. Jedni zajęli się przyniesieniem zdrowego pieczywa, inni zaś ćwiczeniem układu tanecznego. Uczniowie dobrali się w 3 osobowe zespoły i każda z grup udała się do innej klasy w naszej szkole, aby poczęstować ją wcześniej przygotowanym chlebem. Podczas poczęstunku pozostałe osoby z danej grupy wyjaśniały, w jakim celu została zorganizowana akcja oraz nakłaniały do uczestnictwa w tańcu prezentowanym przez kilka dziewcząt z klasy Id, podczas dwóch długich przerw. Uczniowie chętnie przystępowali do degustacji i z zaciekawieniem oglądali kilkunastominutowy pokaz ZUMBY na przewiązce. Niektórzy postanowili włączyć sie do zabawy i z zapałem ćwiczyli.

Accessibility Toolbar