Światowy Dzień Walki z Otyłością (2016)

Zdrowe odżywianie staje się coraz popularniejsze. Odgrywa ono kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia, a tym samym determinuje długość życia. Złe nawyki żywieniowe przyczyniają się do wielu chorób cywilizacyjnych. Aby zwrócić uwagę na problem i zwiększyć świadomość społeczną w kwestii prawidłowego odżywiania, 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością, który w I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego odbył się 21 dnia tego miesiąca. Zorganizowany został przez klasę 1a. Na dwóch piętnastominutowych przerwach uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą tego zagadnienia, czytając gazetkę tematyczną. Można również było sprawdzić swoje BMI. Wyznaczanie wskaźnika masy ciała ma znaczenie w ocenie zagrożenia chorobami związanymi właśnie z nadwagą i otyłością. Całe przedsięwzięcie zostało uatrakcyjnione stoiskami z poczęstunkiem, na których znajdowały się jabłka i orzeszki. Dodatkowo uczniowie otrzymywali naklejki z obrazkiem jabłka, które miały rozpropagować zdrowe odżywianie się.

Nasza akcja przebiegała  w bardzo milej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że obchody tego dnia korzystnie przyczynią się do przemyśleń na temat swojego stylu życia i ewentualnych jego zmian, bo w końcu jak wiadomo, jesteśmy tym co jemy 😉

Uczniowie 1a.