Światowy Dzień Walki z AIDS – dlaczego to takie ważne? (2016)

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Według statystyk UNAIDS z 2015 roku na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać – chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.

Ważnym elementem Światowego Dnia Walki z AIDS jest szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby. Światowy Dzień AIDS ma informować i edukować, a także manifestować solidarność z osobami z HIV i AIDS oraz ich bliskimi. Swoje symboliczne wsparcie można pokazać Czerwoną Kokardką.

W naszej szkole z tej okazji odbył się konkurs wiedzy o HIV i AIDS przeprowadzony przez panią Katarzynę Kamionkę z Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Olkuszu.

Organizacją zajęła się klasa 1b (wych. Anna Reguła) pod opieką pedagoga szkolnego Beaty Szymczyk-Bąchór.

Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce – drużyna z kl. 1dAleksandra KaimAgata Krawczyk i Piotr Wiśniewski
II miejsce – drużyna z kl. 2eSzymon PiętkaPiotr Popiel i Mateusz Zajega
III miejsce – drużyna z kl. 2dGabriela DudekKalina Przenzak i Klaudia Sołtysik.

Gratulujemy!!!!