Światowy Dzień AIDS (2017)

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS.
Z tej okazji Krajowe Centrum ds. AIDS przygotowało w tym roku kampanię edukacyjną „Mam czas rozmawiać”, promującą dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym wirus HIV.
W Polsce anonimowy i bezpłatny test w kierunku HIV można wykonać przez cały rok. Adresy punktów konsultacyjno-diagnostycznych, godziny otwarcia oraz telefon zaufania HIV/AIDS dostępne są na stronie aids.gov.pl.

W naszej szkole uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawcy pani A. Kubańskiej i pedagoga szkolnego pani B. Szymczyk-Bąchór przygotowali wystawkę dotyczącą problematyki HIV i AIDS oraz krótki film pt. „AIDS – epidemia wciąż niepokonana”, z który zapoznali wszystkich uczniów podczas zajęć z wychowawcą.