Światowy Dzień Zdrowia (2018)

Światowy Dzień  Zdrowia – pierwsza pomoc.

13 kwietnia 2018 roku klasa 1e wraz z wychowawcą panią Ewą Leśniewską-Sową i pedagogiem szkolnym panią Beatą Szymczyk-Bąchór, zorganizowała obchody Światowego Dnia Zdrowia na temat pierwszej pomocy. W organizację zaangażowały się również uczennice z klasy 1d Natalia Kolanko i Emilia Krężel, które przygotowały i przeprowadziły konkurs wiedzy, zarówno teoretycznej jak i praktycznej, z zakresu pierwszej pomocy.

Najlepszą wiedzą wykazały się klasy 1b1c1d oraz 2c i 2d. Klasa 1e przygotowała również scenki, które pokazały jak należy udzielać prawidłowo pierwszej pomocy oraz na jakie przeszkody można napotkać przy pomocy poszkodowanym. Ponadto zaprezentowano filmy edukacyjne oraz prezentację multimedialną.

Dzięki tej akcji przypomniano wszystkim jak ważna jest i niezbędna w życiu każdego człowieka umiejętność ratowania ludzkiego życia.