Światowy Dzień Walki z AIDS (2008) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Światowy Dzień Walki z AIDS (2008)

Organizacją obchodów Światowego Dnia AIDS zajęła się klasa 2e. W obchodach uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Przygotowano wystawkę i ulotki dla młodzieży na korytarzu oraz rozwieszono plakaty, przygotowano dekorację sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy mieli przypięte symboliczne – czerwone wstążeczki.

Zaproszono Panią Agatę Knapik – Inspektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która przygotowała i przeprowadziła prelekcję dla uczniów klas I i II związaną z problematyką wirusa HIV i choroby AIDS. Prelekcję urozmaiciły występy klasy 2e dotyczące asertywnych zachowań w trudnych sytuacjach.

Po prelekcji wylosowani uczniowie z klas I i II oraz chętni z klas III wzięli udział w konkursie wiedzy o HIV i AIDS w kategorii indywidualnej i grupowej, z udziałem Pani Ewelina Bączek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu.