Święto Niepodległości (2011)

Akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości.

Zaproszenie

Rada Uczniowska zaprasza całą społeczność szkolną na Spotkanie Patriotyczne połączone z Festiwalem Piosenki Patriotycznej w dniu 10 listopada 2011 roku. Czynny udział w tej uroczystości i dojrzała postawa niech będą świadectwem naszej pamięci o tych, którzy polegli w obronie niepodległej Polski.

Regulamin Festiwalu:
  1. Każda klasa prezentuje jeden wylosowany utwór (ilość zwrotek zgodna z podanym tekstem).
  2. Można zaprezentować własną aranżację piosenki, ale z zachowaniem podniosłego tonu zgodnego z charakterem i klimatem festiwalu.
  3. Ilość wykonawców jest dowolna.
  4. Mile widziana prosta scenografia (tj. kostiumy, stosowne stroje, rekwizyty).
  5. Ewentualne zmiany utworu prosimy zgłaszać do Opiekuna Samorządu (mgr Edyta Kociołek – n-l wych. fizycznego) do piątku 28 października 2011 roku.
  6. Udział klas I i II jest obowiązkowy, natomiast klas III dobrowolny (prosimy jednak klasy trzecie, by dostarczyły ostateczną informację do opiekuna Samorządu Uczniowskiego czy biorą udział w festiwalu czy też nie).
Plan dnia:
  • 810-1140 – Zajęcia dydaktyczne wg planu.
  • 1145 – Uczniowie poszczególnych klas przychodzą na salę gimnastyczną pod opieką nauczyciela, z którym mają zajęcia na 5 godzinie lekcyjnej.
  • Po spotkaniu nie ma już zajęć dydaktycznych.

 

Dla Polaków jednym z najważniejszych świąt państwowych jest Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu w całym kraju organizowane są uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości Polski po 123 latach. Również w naszej szkole został uczczony ten szczególny dzień.

W czwartek, 10 listopada, odbyło się Spotkanie Patriotyczne połączone z Festiwalem Piosenki Patriotycznej. Udział w festiwalu wzięły klasy: 1A, 2A, 3A, 1B, 2B, 1C, 2C, 1D, 1E i 2E. Każda klasa przygotowała jedną piosenkę, którą wykonała przed wszystkimi uczniami i nauczycielami I Liceum Ogólnokształcącego. Można było usłyszeć m. in. „Rotę„, „O mój rozmarynie„, „Raduje się serce” czy „Czerwone maki na Monte Cassino„. Każdy występ był poddawany szczegółowej ocenie. W jury zasiedli: Pani Dyrektor Irena Majda, ksiądz Jacek Olchawa i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Klaudia Lekston. Jury przy swojej ocenie brało pod uwagę zaangażowanie liczebnościowe klasy, interpretację i aranżację utworu oraz scenografię, czyli rekwizyty i stroje. Podczas obrad jury, publiczność mogła posłuchać muzyki na żywo. Dwie gitary elektryczne i perkusja świetnie ze sobą współgrały i nadawały nastrój całej uroczystości.
Wkrótce ogłoszono, że bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazała się klasa 1A, która przygotowała piosenkę pt. „Tango na głos i orkiestrę i jeszcze jeden głos„. Drugie miejsce zajęła klasa 2E z piosenką „Mury„. Tylko jeden punkt mniej miała klasa 1D, która wykonała piosenkę pt. „My, Pierwsza Brygada” i zajęła trzecie miejsce. Każda z klas otrzymała nagrodę w postaci Dnia Niepytania.

Organizatorem Spotkania był Samorząd Uczniowski oraz opiekun SU – mgr Edyta Kociołek.

Accessibility Toolbar