Światowy Dzień Rzucania Palenia (2012)

W dniu 15 listopada 2012 roku (trzeci czwartek tego miesiąca) obchodziliśmy „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Akcję zorganizowała klasa 2d pod opieką wychowawcy mgr E. Leśniewskiej-Sowy i pedagoga szkolnego mgr B. Szymczyk-Bąchór.
Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Jabłko zamiast papierosa„, organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

Uczniowie klasy 2d przygotowali krótką pogadankę przez radiowęzeł szkolny oraz przeprowadzili quiz dotyczący szkodliwości palenia tytoniu wśród losowo wybranych osób z klas I-III. Dzień bez pytania zdobyły dwuosobowe zespoły z klasy 1b – Tomasz Dziura i Mateusz Oruba oraz z 2b – Bartosz Słodek i Agnieszka Chochół.

Zorganizowano wystawkę dotycząca problematyki palenia. Osoby palące mogły wykonać test dotyczcy stopnia uzależnienia od nikotyny.
Dla rodziców w czasie „Dnia Otwartego” przygotowano wystawkę na dolnym korytarzu i ulotki informacyjne dotyczące szkodliwości palenia tytoniu.